fbpx
Przejdź do treści

Binance

Binance to największa i najpopularniejsza giełda kryptowalutowa na świecie. Została założona w Chinach w połowie 2017 roku. Tempo, w jakim giełda Binance zdominowało rynek kryptowalutowy jest imponujące. Miliony użytkowników z całego świata korzystają z tej platformy w celu kupna oraz sprzedaży kryptowalut. To także wygodny portfel przeglądarkowy i mobilny oraz szereg innowacyjnych usług finansowych rozwijanych w technologii Blockchain. Co warto wiedzieć na temat giełdy Binance?

 

 

Wskaźnik Bezpieczeństwa

99 %

Binance jest regulowana przez wszystkie najważniejsze komisję dotyczące handlu na rynku kryptowalut. Giełda działający od wielu lat na rynku i cieszący się nieskazitelną opinią

Zadowoleni inwestorzy

90 %

Praktycznie każdy inwestor współpracujący z Binance  jest zadowolony z jakości, efektów i możliwości giełdy.

Nasza Ocena

9.44 / 10

Ocena ustalona przez zespół analityków. Świetna platforma i bardzo szerokie spektrum kryptowalut . Każdy inwestor znajdzie tutaj coś dla siebie !

Podstawy

Binance działa od roku 2017. Giełda początkowo miała swą siedzibę w Shanghaju, potem w Honkkongu, następnie przeniosła się na Maltę, aby ostatecznie osiąść w bezpiecznej przystani na kajmanach. Przez te kilka lat giełda wywalczyła sobie pozycję lidera na rynku kryptowalut, dziennie przetwarzając wielomiliardowe wolumeny transakcji.

Binance jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych giełd na świecie. Ma własnego coina: BNB, czyli Binance Coin. Na plus dla użytkowników z Polski jest niewątpliwie to, że większość treści na stronie giełdy można znaleźć w języku polskim. Również aplikacja na telefon jest po polsku. Kolejny ukłon w stronę polskich użytkowników nastąpił w grudniu 2021 roku – od tej pory support obsługuje zapytania również w języku polskim.

Dla kogo jest ta platfoma ?

Ogromnym plusem giełdy Binance jest ogromna ilość wylistowanych kryptowalut i tokenów. Porównując ją do konkurencyjnego Coinbase czy Zondy to Binance pozostawia pod tym względem konkurencję daleko w tyle 

Binance jest giełdą scentralizowaną, co oznacza, że zakładając tam konto, musisz przejść weryfikację KYC (Know Your Client).

 

Największa giełda walut cyfrowych na świecie

Współczynnikiem informującym nas o wielkości giełdy jest wolumen. To dobowa suma wszystkich transakcji zawartych w obrębie giełdy. Giełda Binance może pochwalić się wolumenem dobowym na poziomie kilkunastu miliardów dolarów! Przez długi okres czasu, żadna inna giełda nie potrafiła się nawet zbliżyć do tej granicy. Obecnie, godnym konkurentem dla giełdy Binance jest Huobi.

Giełda Binance obsługuje miliony klientów z całego świata i posiada w swojej ofercie aż 400 różnych kryptowalut! Platforma posiada własny token użytkowy, portfel, kartę płatniczą, a obecnie rozwija Binance DEX, czyli zdecentralizowaną wersję giełdy. To imponujący projekt, który w przeciągu kilku lat zdominował rynek i znacznie przewyższył giełdy istniejące dwa razy dłużej.

Jakie kryptowaluty obsługuje giełda Binance?

Duże wrażenie robi lista kryptowalut obsługiwanych przez giełdę Binance. Lista zawiera aż 400 różnorodnych tokenów do wyboru! Transakcje można oczywiście zawierać w parach kryptowalutowych, np. sprzedając Bitcoina za Ethereum lub odwrotnie. Giełda obsługuje także waluty fiducjarne, np. dolara amerykańskiego, dzięki czemu, osoby, które nie mają jeszcze żadnych kryptowalut, mogą tu łatwo dokonać pierwszej transakcji. Lista obsługiwanych kryptowalut jest stale rozwijana, a wpływ mają na to sami użytkownicy, którzy mogą głosować na to, jaki token zostanie dołączony w najbliższej przyszłości.

Jakie możliwości oferuje nam giełda Binance?

To bardzo nowoczesna i prosta w obsłudze platforma inwestycyjna, za pośrednictwem której można kupować oraz sprzedawać kryptowaluty. Dostępne są szybkie transakcje Market, w których platforma automatycznie wybierze najlepszą ofertę, a także transakcje oczekujące, w których to użytkownik określa, po jakiej cenie chce kupić lub sprzedać waluty cyfrowe. Wówczas, gdy na giełdę wpłynie oferta spełniająca te kryteria, transakcja zostanie zrealizowana.

Giełda Binance rozwija również szereg innych inicjatyw: możliwość inwestowania w nowe projekty, platformę dla deweloperów, kartę płatniczą VISA przypiętą do portfela kryptowalutowego, a także zdecentralizowaną giełdę, na której nie będzie konieczności weryfikowania tożsamości. Giełda Binance to niekwestionowany lider w branży, choć trzeba przyznać, że jest kilka innych giełd, które starają się dzielnie dotrzymać kroku liderowi. Jeszcze rok temu żadna platforma nie potrafiła zbliżyć się do imponujących wyników Binance.

Jakość Platformy
97%
Szybkość transakcji
96%

Zalety  Korzystania z Binance

intuicyjny i łatwy w obsłudze interface użytkownika

Światowa Platforma na rynku Krypto

oszczędza czas, wystarczy przeznaczyć kilkanaście minut dziennie na trading by odnosić sukces

obsługa techniczna zrealizowana przez czat na żywo oraz pocztę

Największa ilość dostępnych Kryptowalut na Rynku

Dlaczego powinieneś zacząć używać Binance ?

Prowizje i opłaty na giełdzie Binance

Jednym z powodów, dla których giełda Binance cieszy się tak ogromną popularnością są niskie prowizje oraz opłaty transakcyjne. Standardowo, jest to 0,1% dla sprzedawców oraz kupców. Binance proponuje jednak rozbudowany program lojalnościowy. Za polecenia i posiadanie tokenów Binance można obniżyć podstawową prowizję do poziomu 0,06%. Kolejnym czynnikiem jest wysokość obrotu na giełdzie. Osoby, które osiągną określony pułap, mogą stopniowo obniżać prowizję, aż do poziomu 0,02%. Niewielkie prowizje są pobierane także przy wpłatach i wypłatach. Głównie są to opłaty dla górników lub delegatów, którzy dostarczają moc obliczeniową do konkretnych sieci blockchain.

Rejestracja na giełdzie kryptowalutowej Binance

Binance należy do grona anonimowych giełd kryptowalutowych, co oznacza, że użytkownik ma obowiązek zweryfikować swoją tożsamość w ramach procedury KYC. W tym celu należy po rejestracji załączyć skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości, a także dokument, który potwierdza aktualne miejsce zamieszkania, np. wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. Dopiero gdy nasze konto zostanie zweryfikowane, uzyskamy możliwość korzystania z funkcji platformy. Giełda Binance pracuje jednak nad stworzeniem platformy DEX, a zatem zdecentralizowanej giełdy, na której nie będzie obowiązku weryfikowania swoich danych osobowych.

Binance Coin (BNB) – kryptowaluta giełdy Binance

Giełdzie udało się również stworzyć świetnie prosperującą kryptowalutę. Jest nią Binance Coin (BNB). Początkowo był to token użytkowy związany z działaniem giełdy. Obecnie, jest to pełnoprawny środek płatniczy. Co więcej, osoby posiadające na swoim koncie tokeny BNB mogą obniżać prowizje transakcyjne. Tokeny można otrzymywać jako wynagrodzenie za polecenie giełdy innym osobom.

Elastyczna i przyjazna dla użytkownika platforma inwestycyjna. Nasze doświadczenie z Binance bylo płynne i bardzo zachęcające. Podoba nam się algorytm i jego funkcje podczas użytkowania. Jest to skuteczna platforma, z której mogą korzystać wszyscy bez specjalnego szkolenia w handlu.

Bardzo Wysoki wskaźnik zysków. Z naszego doświadczenia w handlu na żywo możemy potwierdzić, że ma wysoki współczynnik zwrotu. Obliczyliśmy i oszacowaliśmy wskaźnik sukcesu na około 90%, co jest podobne do prognoz przestawianych na stronie internetowej. Możliwości zarabiania są wyższe, ponieważ depozyt w wysokości 250 dolarów można podzielić na dziesięć mniejszych transakcji o wartości 25 dolarów, aby zwiększyć potencjał zarobkowy użytkownika.

Konto demo i samouczki. To świetny pomysł, aby udostępnić konto demo na platformie. Wiele innych platform transakcyjnych nie oferuje kont demo. To kolejna cecha, która przekonała nas o chęci programistów, aby promować przejrzysty system, który będzie korzystny dla użytkowników i samej platformy. Nowi i doświadczeni użytkownicy mogą zwiększyć swoją wiedzę i podejmować lepsze decyzje, korzystając z trybu handlu demonstracyjnego i czytając samouczki.

Obsługa klienta 24/7. Przetestowaliśmy skuteczność systemu obsługi klienta i jest on imponujący. W razie potrzeby użytkownicy mogą połączyć się z zespołem w ciągu kilku minut i uzyskać potrzebną pomoc.

Nie musisz być geniuszem. Inwestowanie nie jest grą, w której gość ze 160 IQ pokonuje kogoś z 130 IQ.
Warren Buffet

Więcej O Binance

Na początek przyjrzyjmy się opłatom za doładowanie konta walutami FIAT.

Waluty FIAT – czyli zwykłe waluty, którymi posługujemy się na co dzień (pln, eur, usd, itd.)

Niestety, na chwilę obecną (01.2022) nie ma możliwości doładowania konta na Binance za pomocą zwykłego przelewu walutowego (czy to w złotówkach czy też w euro).

Jak w takim razie doładować swoje konto FIATami i ile to kosztuje?

  • Karta bankowa VISA. Prosty i szybki sposób, ale drogi – prowizja to 1,8%. Nie polecamy, chyba że trafia się naprawdę ogromna okazja inwestycyjna i musisz mieć środki na już.
  • Portfel Advcash. Najpierw musisz zarejestrować się na stronie Advcash i stworzyć swój portfel oraz go doładować. Doładowanie przelewem SEPA w euro to koszt 1 euro, niezależnie od kwoty (warto więc wysłać raz a dobrze, zamiast kilka razy niewielkie kwoty). Doładowanie portfela może zająć około 1-2 dni roboczych. Kiedy środki są już na Advcash po prostu logujesz się na Binance, wybierasz ten sposób doładowania i gotowe, masz FIATy na giełdzie.
  • P2P – czyli handel krypto bezpośredni pomiędzy dwoma użytkownikami. Ty chcesz kupić krypto, ktoś chce sprzedać. Ktoś wystawił swoją ofertę, a ty możesz kupić od niego krypto i zapłacić FIATami (najczęściej przelewem SEPA, Revolutem, Advcash). Liczba dostępnych w tym kanale kryptowalut jest znikoma: USDT, BTC, BUSD, BNB, ETH, DAI. Na dodatek transakcje dokonywane w ten sposób nie należą do najtańszych.
 

Opłaty transakcyjne na Binance

Binance jest tani przede wszystkim ze względu na niskie koszty transakcji na rynku Spot.

Cennik możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie Binance.

Zwykły Kowalski, który nie obraca milionami, najczęściej zapłaci prowizje Maker/Taker w wysokości 0,1%. Możesz jeszcze bardziej obniżyć wartość tej opłaty dzięki tokenowi BNB, czyli Binance Coin. Jeśli będziesz używać BNB do opłacania prowizji za transakcje, prowizja Maker i Taker wyniesie tylko 0,0750%. Zniżka jest ważna do 13 lipca 2022 roku.

Pamiętaj, że prowizja jest pobierana w kupowanej/sprzedawanej kryptowalucie.

 

Jak kupić kryptowalutę na Binance ?

Od czego zacząć?

Masz dwie opcje: albo kupujesz krypto bezpośrednio za FIATy, albo najpierw FIATy wymieniasz na na przykład stablecoiny i wtedy za stablecoiny kupujesz kryptowalutę.

Na Binance masz dwa interfejsy do handlowania: klasyczny i zaawansowany (zakładka Handluj). Klasyczny ma w domyśle być prostszy i bardziej intuicyjny dla początkujących użytkowników. Zaawansowany daje dostęp do większej ilości opcji.

1. Najprostsze zlecenie – po cenie rynkowej

Czyli natychmiastowy zakup/sprzedaż. Widzisz aktualną cenę kryptowaluty na giełdzie, wprowadzasz ilość, jaką chcesz kupić i klikasz kup/sprzedaj. Zalety: szybka realizacja transakcji. Wady: możesz przepłacić lub stracić na dalszych wzrostach, które Cię ominą.

2. Zlecenie z limitem ceny.

Bardzo popularne zlecenie. Ustalasz na podstawie czegoś (analizy technicznej, swoich domniemań, wróżki-zębuszki itp.) po jakiej cenie chcesz sprzedać lub kupić kryptowalutę i składasz takie zlecenie. Na przykład dziś wybrana krypto kosztuje 1 USDT. Ale Ty uważasz, że spadnie do 0,5 USDT. Nie chcesz kupować jej za drogo, skoro uważasz, że spadnie. Ustalasz zlecenie kupna z limitem na 0,5 USDT i czekasz cierpliwie. Na czas tego zlecenia środki są blokowane na rachunku. Możesz je w dowolnej chwili odwołać.

3. Zlecenie Stop-Loss

Ma Cię chronić przed stratą. Na przykład kupiłeś kryptowalutę X po 1 USDT z myślą, że będzie rosła. Jednak jak to w życiu bywa, może równie dobrze spaść. Ty nie chcesz stracić wszystkiego w razie „W”. Zawsze jesteś przygotowany na to, że bessa czyha tuż za rogiem i może Ci dowalić pazurzastą łapą. Dlatego ustawiasz zlecenie Stop-Loss na poziomie 0,8 USDT. Jeśli cena kryptowaluty X zacznie spadać i spadnie do 0,8 USDT, Twoja kryptowaluta automatycznie się sprzeda. Owszem, straciłeś na tej transakcji. Ale nie wszystko.

Wady: tak zwane wieloryby często stosują bardzo podłą sztuczkę. Specjalnie „dołują” na bardzo krótko cenę danej kryptowaluty do poziomów, gdzie większość ludzi ma poustawiane swoje Stop-Lossy (czyli najczęściej ważne linie oporu). Jest to wręcz nagminne na BTC i ETH. Jak to poznać? W krótkim czasie (15 min, 0,5 h, 1 h) kurs leci bardzo szybko w dół, nieco poniżej ważnej linii oporu, by zaraz wrócić do normy. Po co wieloryby to robią? Bo wieloryby chcą kupić Wasze BTC taniej, to wszystko  A że mają środki by tak manipulować kursem… Cóż, na to nic nie poradzisz.

Ostrzeżenie : Pamiętaj, że każde inwestowanie wiążę się z ryzkiem !

Kryptowaluty są złożonymi instrumentami obciążonymi wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy na skutek stosowania dźwigni finansowej. 51% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze, obracając kryptowalutami.  Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz jak działają kontrakty CFD oraz kryptowaluty, i czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty swoich pieniędzy.

Jak założyć konto ?

Krok 1 - Rejestracja

Jeżeli chcesz założyć konto, uzupełnij formularz osobowy dostępny na platformie. Zostaniesz poproszony o podanie imienia, nazwiska, adresu e-mail i numeru telefonu. Następnie stwórz hasło i wybierz opcję “Dalej”. Na zakończenie tego etapu potwierdź swoją tożsamość za pośrednictwem linku, który otrzymasz na podany adres e-mail. Całość powinna zająć nie dłużej niż 5 minut. Twoje dane na platformie będą przetwarzane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Możesz mieć pewność, że nie dostaną się w niepowołane ręce.

Krok drugi - Pierwsza wpłata

Po założeniu konta Binance trafisz na stronę pośrednika w celu dokonania pierwszego przelewu. Tutaj musisz wprowadzić dodatkowe dane osobowe i potwierdzić tożsamość. Środki na platformę Binance można wpłacić w wielu formach płatności. Przelew w dowolnej formie trafia konto w kilka sekund.

Krok czwarty - Handel (trading)

Inwestycje możesz zaplanować przy użyciu kilku kliknięć. Twoja rola sprowadza się tu do otwierania i zamykania zakładów. Binance to giełda do handlu oraz przechowywania kryptowalut. Do dyspozycji będziesz miał jedno z największych gron kryptowalut do kupna i sprzedaży.

Dołącz do elity

Co Otrzymasz ? Rejestrując się na naszych platformach otrzymasz :

Darmowy dostęp do grupy premium

Po dokonanej rejestracji i wpłacie minimalnego depozytu otrzymasz wejście do najlepszej grupy Traderów w Polsce. Naszych zagrań, Spekulacji oraz najciekawszych informacji z rynków finansowych.

Własny osobisty analityk giełdowy

Otrzymasz własnego analityka giełdowego z którym będziesz mógł być w stałym kontakcie. Przeprowadzi Cię przez cały proces wprowadzający na platformach. Będzie tłumaczył jak zawierać i zamykać każdą transakcję. Oczywiście otrzymasz od niego również stałe sygnały o najlepszych możliwych transakcjach w danym dniu i godzinie.

poradniki giełdowe

Najszerszy na rynku dostęp do ogromnego grona poradników, samouczków i wideo w temacie stawiania pierwszych kroków na rynku forex. Wszystko dostępne dla Ciebie kompletnie za Darmo ! Całość takiego pakietu u innych dostawców kosztuje nawet 2000 zł !

W liczbach

Zbuduj swoją wolność finansową

Już Teraz

Twój czas
1 min

Własnie tyle czasu zajmię Ci początkowe wejście w świat Tradingu 

Stuteczność
1 %

Średnia skuteczność. Pamiętaj,że Rynek potrafi zaskoczyć każdego. Nie obiecujemy zawsze takiej skuteczności ! Jeśli ktoś twierdzi, że zawsze rozgrywa profitowo – KŁAMIE

Satysfakcji
1 %

Tyle osób jest zadowolonych ze współpracy z naszym zespołem 

Porady dla Początkujących

  •  Nie szarżuj

Uważamy, że doskonałym rozwiązanie będzie obrót na początku niskim depozytem. Wraz z nabieranym doświadczeniem będziesz mógł zwiększać ten próg.

  • Wypłacaj zyski

Rynek potrafi być dość kapryśny. Dlatego też warto wypłacać zyski od razu po ich wypracowaniu, a następnie inwestować je wedle własnego uznania.

  • Analizuj trendy na rynkach finansowych 

W Internecie znaleźć można wiele przydatnych informacji dotyczących akcji finansowych, takich jak choćby porady, klipy wideo, czy dedykowane fora dyskusyjne. Dzięki poszerzaniu swojej wiedzy, będziesz w stanie lepiej dostosowywać swoje działania do sytuacji na rynku. Daje to możliwość wypracowania znacznie większego zysku.

Werdykt

Binance jest jedną z ciekawszych giełd, i to zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Na jej korzyść przemawia ogromna ilość listowanych kryptowalut i tokenów, niskie prowizje maker/taker oraz obsługa w języku polskim. Z minusów można wymienić przede wszystkim brak łatwego sposoby doładowania w FIATach oraz brak możliwości bezkosztowej (lub bardzo taniej) wypłaty FIATów z giełdy.

Wasza Ocena :

4.8/5 - (12 ocen)

Opinie Traderów

Magda R.
Czytaj więcej
Nie znałam się na tradingu wcale . Okazało się tutaj, że przy współpracy z Wami jest to niesamowicie proste 🙂 Szczerze polecam .
Jacek Z
Czytaj więcej
Warto . Sygnały 8/10 wchodzą !
Tomasz B.
Czytaj więcej
Najlepsza giełda i najlepsza grupa sygnałowa w jakiej byłem 🙂 polecam !
Jan Z.
Czytaj więcej
7/10 sygnały wchodzą !
Janek
Trader
Czytaj więcej
Giełda bardzo dobra . Sygnały 5/5 . Nic więcej mi nie potrzeba 🙂
Bartosz
Informatyk
Czytaj więcej
Używam od miesiąca i narazie same plusy . Typy i sygnały kozackie 🙂 Skuteczność co najmniej 8/10 !
Poprzedni
Następny

Nasze Wyniki

Tylko niektóre z naszych dziennych Typów